V první řadě je třeba pochopit, že tento koncept kanceláří není pouze o zařízeném prostoru.
Pod pojmem „butik“ si můžete představit prostor, ve kterém je na prvním místě kladen důraz na design, dlouhodobá partnerství a služby, poskytované na nadstandardní úrovni. Není zde místo pro klasický, nudný a starý nábytek. Zařizování butikové kanceláře je dlouhodobý a precizní proces, na kterém se podílí zástup architektů a designérů. 

Butik = prestiž na dosah

Klasický trh pronájmu kancelářských prostor bude brzy směřovat do zapomnění. Konkurence na realitním trhu rychle roste a nestačí naplňovat požadavky poptávky. Ten, kdo klientům nenabídne něco víc, než jenom prostor, bude v tomto boji táhnout za kratší konec. Prioritně se jedná o kvalitu, ne kvantitu podepsaných nájemních smluv.

Butikové kanceláře bývají již předem vybavené a připravené pro podnikání, což podnikatelům v konkurenčním boji šetří čas, protože se mohou plně soustředit na obchod – a ne na výběr kancelářského stolu. Pokud by náhodou chybělo zařízení, anebo by představa klienta o zařízení byla odlišná, majitelé jsou připraveni svolat designéry a vyhovět představám nového nájemce. Kancelářské prostory připraví na klíč.

Kancelarske-prostory-v-bratislave
Foto: Butikové kanceláře UNIQ.Staromestská v Bratislavě 
Zdroj: uniqcresco.sk 

Jednou z největších výhod pro společnosti sídlící v butikových kancelářích je přístup k široké škále prémiových služeb a zařízení. Rozmanitost společných prostor nabízí příležitost navázat nová obchodní partnerství. Velké zasedací místnosti, obchodní zóny vytvořené v lobby či restaurace, které sídlí přímo v budově… V některých komplexech si můžete odběhnout do soukromého fitness centra nebo si dopřát wellness. Toto vše je plně k dispozici 24 hodin denně. Místy lze nabýt až pocit, že se nacházíte v 5-hvězdičkovém hotelu, ne v kancelářských prostorách. Přístup k prémiovým službám, exkluzivním obchodním partnerstvím a řešení na klíč dělají z takovýchto místností dokonalé pracoviště.

Kde je hledat?

Butikové kanceláře nejsou novodobým výmyslem. Ve světě působí tento koncept již delší čas
a přišel na trh ruku v ruce v době začátků opačné filosofie konceptu kancelářských prostor. Trend šetření provozních nákladů na zařízení naštěstí nedostal zelenou ve všech podnikatelských sférách. Koncept butikových kanceláří je pořád populárnější a rozšířený v zahraničí. To ovšem neznamená, že na Slovensku se není čím chlubit.

UNIQ.Staromestská – Bratislava, Slovensko 

Moderní prosklená 7-patrová budova s ​​půdorysem ve tvaru U je zasazena do úzkého centra města. Budova byla nominována na Stavbu roku 2017 a získala cenu Stavební fakulty STU v Bratislavě –
za uplatnění vědy a techniky v realizaci. Stavba je držitelem certifikátu LEED (záruka kvalitního pracovního prostředí a odpovědného přístupu k životnímu prostředí). Snoubí se zde to nejlepší z designu, ekologie a techniky. Koncept budovy je v každém bodě šetrný k životnímu prostředí, čehož důkazem je i zeleň na střeše. Recepce u vstupu připomíná spíše hotelovou lobby s kavárnou. Během zařizování byly použity jen ty nejluxusnější materiály – kupříkladu italský mramor. Nájemníci na nejvyšším patře mají výhled na Prezidentský palác, Bratislavský hrad a Slavín.

Kancelarske-prostory-v-bratislave
Foto: Office prostory UNIQ.Staromestská v Bratislavě 
Zdroj: uniqcresco.sk 
Kavarna-v-kancelarskych-prostorach
Foto: Kavárna je součástí prostor UNIQ.Staromestská v Bratislavě 
Zdroj: uniqcresco.sk 
Zelena-strecha-budovy
Foto: Zelená střecha doplňuje ekologický koncept UNIQ.Staromestská v Bratislavě 
Zdroj: uniqcresco.sk 

THE BUREAU, boutique office – Paříž, Francouzsko 

V této office budově jste více než jen číslo. Majitelé hlídají každý detail, který ve vás jen utvrdí pocit, že jste vidění a slyšení. Pamatují si všechny důležité věci o vás, vašem podnikání a jedinečných preferencích: jakou máte oblíbenou značku kávy, jestli držíte bezlepkovou dietu, zda potřebujete uvítat hosta nebo mít doručenou poštu každé ráno na stole. Tady neznají slovo problém. Jako člen tohoto butikového prostoru máte přiděleného vlastního komunitního manažera, který má na starosti vaše pohodlí. Díky této společnosti se v prostorách budete cítit spíše doma než jako v business centru.

Interier-kancelare-v-parizi
Foto: Butiková kancelář v Paříži 
Zdroj: coworkies.com  

The Boutique Workplace Company – Ventia Ltd., Londýn, UK 

Společnost se zaměřila na vytváření kancelářských prostor, z nichž je již na první pohled cítit rozdíl oproti „klasice“. Většina butikových kanceláří společnosti je umístěna v krásných, památkově chráněných budovách v centru Londýna. Místa jsou plná originálních dobových prvků, které doplňuje designový, individuálně dotvořený interiér. Tyto výjimečné prostory mají daleko od nulové osobitosti typických moderních výškových budov. V centru podnikání společnosti je na prvním místě společná etika, filosofie a základní hodnoty, které doplňují také ​​transparentní ceny.

Interier-kancelare-v-londyne
Foto: Butiková kancelář v Londýně 
Zdroj: theboutiqueworkplace.co 

Co se nesmí

V butikových kancelářích bohužel není místo pro domácí mazlíčky, jakými jsou psi či kočky. Pokud máte rádi zvířata, budete si muset vystačit s rybkou v akváriu. Ve většině těchto budov byste rovněž marně hledali dětský koutek s dočasnou chůvou. Prostory byly zrozené pro podporu růstu obchodních partnerství, ne jako volnočasové centrum pro rodiny a milovníky zvířat.

Pokud se nebojíte obchodních výzev, potrpíte si na luxus a bezlaktózové frapé s nízkotučnou šlehačkou, které by vás mělo čekat každé ráno na stole i s čerstvými novinami a croissantem dovezeným přímo zpod Eiffelovky, butiková kancelář je pro vás to pravé.

Pamatujte si

  • Butikové kanceláře kladou důraz na design, dlouhodobá partnerství a prémiové služby.
  • Je to víc, než pouze prostor, za který si musíte platit. Zde se cítíte jako doma.
  • Butikovou kancelářskou budovu naleznete i v Bratislavě. Stačí se projít do centra.
  • Kočky a psi bohužel nejsou v takových prostorech vítáni.
Autor

V prvom rade milujúca matka a manželka. Dobrovoľný workoholik vo voľnom čase pracujúci v rodinnom vinohrade i sade a samouk včelár. Fascinuje ju minimalizmus v dizajne a všetky jeho obmeny.

Napsat komentář