Kutilové, kteří v dílně trávíte celé dny, zbystřete pozornost. Pokud v dílně pracujete roky a dosud jste v ní nic neměnili, právě teď je načase začít s redesignem. S dílnou v novém hávu k vám dorazí pocit nové energie a stoupne chuť do práce. Zbavte se všeho starého a nepotřebného a dejte prostor inovativním řešením. Přečtěte si našich pět rad, jak oživit vaši starou dílnu. Tipy od koupě nového nábytku po přestavbu dílny a zvětšení prostorů budou pro vás možná tou pravou inspirací ke změně.

Regálů není nikdy dost…

…a je to pravda. V dílně můžete mít jakékoliv množství regálů, stále budete mít pocit, že vám ještě nějaké chybí, abyste do nich mohli něco odložit. V první řadě proto vaši dílnu vybavte kvalitním nábytkem. Pořiďte si regály a skříňky, které zvětší váš odkládací prostor a s nimiž si konečně vytvoříte systém.

Zvykněte si udržovat v nářadí pořádek a dbejte na to, abyste neměli pomíchané pracovní nástroje. Nepořádek a chaos vám práci v dílně jen zkomplikuje.

TIP

Zvažte reorganizaci nářadí a předmětů, které dennodenně využíváte při práci. Předměty v dílně si v praktických regálech roztřiďte podle několika kategorií, čímž získáte lepší přehled o tom, co a kde máte. Uspořádat je můžete například podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, podle preference a intenzity jejich využití (klíče, šroubováky a kladiva umístěte co nejblíže k pracovnímu místu) nebo podle velikosti.

Dejte šanci AKU-nářadí

Vyměňte staré nářadí ve vaší dílně za nové. Doplňte sbírku pracovních pomůcek o modernější kousky s vyšším výkonem. Pořiďte si také AKU-nářadí, u kterého oceníte jeho univerzálnost. Při práci vám nebudou překážet napájecí kabely, přičemž rozdíl ve výkonu oproti elektrickému nářadí bude jen minimální. Pokud svou dílnu vybavíte AKU-nářadím od jednoho výrobce, kterého preferujete, budete moci používat univerzální baterie pro všechny nástroje této značky. S AKU-nářadím se nemusíte bát ani obávaného problému nabíjení – snadno jej vyřešíte tak, že dílnu vybavíte dvěma bateriemi. Zatímco s jednou pracujete, druhá se může nabíjet, tím pádem můžete pracovat bez omezení.

Pohrajte si s osvětlením

Moderní a velmi žádané je v posledních letech LED osvětlení. Inspirujte se tímto trendem a pořiďte si na pracoviště alespoň jednu takovouto lampu. LED osvětlení šetří energii, má dlouhou životnost a velký výkon. Zabýváte-li se detailní činností, neváhejte si pořídit doplňkovou stolní lampu, která vaši pracovní plochu osvětlí tak, jak to budete potřebovat.

Oceníte magnetický držák

Skvělou vychytávkou do vaší dílny je magnetický držák na nářadí. Místo věčného odkládání a vytahování menšího nářadí z a do šuplíků budete mít pracovní pomůcky vždy po ruce, pohotově připravené k použití. Praktický panel na nářadí si oblíbíte pro jeho nesčetné výhody: svými rozměry v dílně zabírá jen minimální místo, snadno jej na zeď upevníte šrouby a díky silnému magnetu bezpečně udrží kovové předměty, které nespadnou.

TIP

Práci v dílně vám bezpochyby usnadní magnetizér a demagnetizér v jednom. S pomocí malého zařízení, které vám nezabere mnoho místa, si podle potřeby upravíte například kovové hroty šroubováků tak, aby se na ně přichytily jiné kovové součástky.

Zvětšete prostory

Přestože svou práci zbožňujete, vídáte prostory vaší dílny každý den. Po letech strávených v ní se tam můžete cítit sklíčeně. Investujte čas a energii do předělávky prostorů a přizpůsobte je novým požadavkům. Zvětšete váš pracovní prostor a propojte dílnu s exteriérem krytou stříškou, pod níž se vám bude dobře pracovat zejména v letních měsících. Stříška vás ochrání před přímým sluncem a vy si budete moci užívat práci na čerstvém vzduchu.

Nemáte-li pouze hobby dílnu, nýbrž vaše výrobky i prodáváte, vyčleňte si v dílně místo, jež bude sloužit jako kancelář. Reprezentativní prostory upoutají každého, kdo do nich zavítá a ve vašich zákaznících zanechají dobrý dojem.

TIP

Pokud v domácnosti měníte funkční lednici za novou, v žádném případě ji nevyhazujte. Své místo si najde v dílně, kde si po práci můžete dopřát správně vychlazenou tekutou odměnu.

Autor

Rob, čo ťa baví, a už nikdy nebudeš musieť pracovať. Pre mnohých klišé, pre Adriánu splnený sen od tej chvíle, keď sa zo „šuflíkových čarbaníc” stali publikované články. Písanie je relax, neustály prísun nových vedomostí a pocit maximálnej spokojnosti v jednom. Zariaďovanie, dizajn a architektúra sú výzva :)

Napsat komentář