Udržet si zaměstnance je stále náročnější. Není to jen odměna a benefity, ale i atmosféra na pracovišti. Čím dál více lidí preferuje flexibilitu v rámci pracovního prostředí a času. Velkým trendem v oblasti vybavení kanceláří je volné sezení, ale i variabilní fixní kancelářský nábytek.

Kancelářský nábytek – jaký je rozdíl mezi variabilním a fixním?

Variabilní nábytek do kanceláře může mít několik funkcí, dokážete ho složit, aby nezabíral množství místa, a umíte ho přizpůsobit aktuálním potřebám svého pracoviště. Fixní nábytek je obvykle složitější na manipulaci a je těžší ho přemístit z místa na místo. Zároveň poskytuje jen jednu základní funkci.

Kdy je variabilní nábytek tou správnou volbou?

K velkým trendům v oblasti variabilního nábytku aktuálně patří tzv. stand-up desky nebo flexibilní židle. Filozofie variabilního nábytku vychází z aktuálních vědeckých poznatků o dopadu nezdravého celodenního sezení na zdraví. Stand-up desky nabízejí i možnost stání. Zaměstnanec tedy může pracovat jednak vsedě, ale i vestoje, čímž snižuje negativní důsledky sezení a zvyšuje produktivitu.

zena-stul-zidle-notebook-kancelar
Foto: Výškově nastavitelný stůl umožňuje práci vestoje i vsedě. Zdroj: B2B Partner

TIP: Hitem na trhu jsou zdravotní kancelářské židle.

5 důvodů, proč zvážit investici do variabilního nábytku

  1. Máte větší rozpočet a chcete investovat do zaměstnanců.
  2. Jste moderní společnost, která rozumí zdravotním benefitům tohoto nábytku.
  3. Ve vašem odvětví je velká konkurence a boj o kandidáty.
  4. Chcete posílit svůj „employer branding“.
  5. Milujete inovace a designové vychytávky.

Jaké jsou mínusy variabilního nábytku?

Navzdory tomu, že má variabilita mnoho pozitiv, většinu společnosti odradí náklady. Takový kancelářský nábytek je obvykle dražší, někdy i několikanásobně, na rozdíl od fixní alternativy.

Tip: Jak s fixním nábytkem dosáhnout flexibility?

Slyšeli jste už o volném sezení? Podstatou tohoto přístupu k organizaci kanceláří jsou neurčená místa k sezení. Každý zaměstnanec může sedět podle nálady, s kterou ráno přijde do práce. Takto najde skvělé místo na soustředění nebo na brainstorming s kolegy.

Je fixní nábytek do kanceláře nestárnoucí klasika?

Většina kanceláří staví na klasiku a volí pro své prostory fixní ekonomičtější řešení. Kromě ceny ale může rozhodnout i nastavení zaměstnanců. Variabilní nábytek přináší množství nových možností, ale je úplně zbytečný, pokud zaměstnanci nebudou využívat jeho plného potenciálu.

Ještě před zařizováním :

  • Udělejte si průzkum cen a možností na trhu.
  • Zeptejte se zaměstnanců na jejich názor.
  • Vyberte si nábytek do kanceláře podle vašich preferencí a rozpočtových možností.
Autor

Barbora je marketérka so srdcom, ktoré rado píše. Workoholička s občasnými sklonmi k prokrastinácii. Baví ju cestovanie, dizajn, knihy, joga a všetky možné inovácie v technologickom svete.

Napsat komentář