Lidé při koupi nábytku hledí kromě designu samozřejmě i na cenu, a právě ta bývá často tím rozhodujícím faktorem – někdy je lákavě (až podezřele) nízká, a tak se jednoduše kupující nechá nalákat a pořídí si levný (a obvykle zároveň i méně kvalitní) výrobek. Koupí českého nebo slovenského nábytku možná zaplatíte o něco více, jenže platíte za skutečnou kvalitu, a navíc – podpoříte domácí trh. Jak tedy poznat (ne)kvalitu?

Jaký je kvalitní nábytek?

Když se řekne „nekvalitní nábytek“, představte si stůl nebo skříň, na jejichž výrobu je použito více plastů, laků a lepidel než dřeva. Z takových kusů nábytku se potom v interiéru uvolňuje zdraví škodlivý formaldehyd, který způsobuje alergie nebo jiná onemocnění. Už na první pohled je vidět nedostatky a šetření na materiálech, například osazením plastových úchytek místo kovových, a pokud i na první pohled vypadá solidně, vlastnosti nekvalitního nábytku se po určité době mění – a to k horšímu. Takže opatrně s nápadně levnými výrobky nebo výrobky od neznámého výrobce – při nákupu se zajímejte o jejich emisní třídu, složení a certifikát. 

Věděli jste, že?

Některé pokojové rostliny filtrují vzduch a dokážou odstranit i formaldehyd? Například taková azalka, fíkus, břečťan, tchynin jazyk nebo areková palma.

Takhle to vypadá, když firma vyrábí kvalitní nábytek:

Má certifikáty

Práci s ověřováním kvality si můžete ušetřit, pokud se rozhodnete vybrat si váš nový nábytek například z nabídky československého výrobce B2B Partner s.r.o., který je vlastníkem hned několika certifikátů odrážejících kvalitu a sociálně zodpovědnou filozofii (zabezpečuje zpětný odběr a využití obalů) – mezi nimi vlastní například certifikát kvality ISO 9001:2008, který ji zavazuje dodržovat standardy kvality a každoročně musí nanovo projít auditem kvality. Získala i vzácný certifikát udělený mezinárodní hodnotící společností Bisnod, který potvrzuje, že přínosně nakládá se svými vstupy a efektivně je mění na kvalitní výrobkyFirma B2B Partner byla dokonce ohodnocená třemi Áčky jako excelentní, přičemž Certifikát AAA může získat jen 0,09 % nejkvalitnějších společností. Kromě toho je zapsaná v Registru solventních firem, který zahrnuje elitu českého a slovenského podnikatelského prostředí, tedy jen seriózní společnosti, které pozorně stráží své dobré obchodní jméno. A co se ještě oplatí zmínit? 

Zidle-stul-skrine-konferencni-srul-rostlina-ukladaci-boxy
Foto: Sestava kancelarskeho nabytku Classica. Zdroj: B2B Partner

Má ocenění

Získala Cenu kvality Shop Roku 2018 v kategorii Nábytek, v roce 2015 byla vítězem v této kategorii i v kategorii Dům a zahrada. 

Má prodlouženou záruku

Když firma ví, že vám prodává produkt, který je kvalitní a vydrží dlouhé roky, nemá problém prodloužit standardní dvouletou záruční dobu – klidně i na 7 let, tak, jak to má právě B2B Partner s.r.o. 

Koupí slovenského a českého nábytku posilníte ekonomiku vlastní krajiny

Možná si to mnohokrát neuvědomujeme, ale koupí českého a slovenského výrobku podporujeme nepřímo i sebe samé. Naše peníze neodplavou pryč, ale stanou se součástí ekonomiky Slovenska a Čech. Tím, že budeme naše výrobce nábytku podporovat, pomůžeme desítkám, ba dokonce stovkám lidí najít si nebo udržet zaměstnání. Když si koupíme skříň, židli nebo poličku od české nebo slovenské firmy, víme, že naší koupí dostali zaplaceno výrobci, prodejci, dodavatelé, že domů donesli výplatu a nemusí za prací odcházet stovky kilometrů do zahraničí, pryč od rodiny – jednoduše, že přispíváme ke zdravému ekonomickému i sociálnímu koloběhu naší krajiny. 

Shrnutí:

  • Kupujte kvalitní český a slovenský nábytek a podporujte tak ekonomiku našich krajin.
  • Před koupí nábytku si ověřte recenze firmy, její certifikáty nebo ocenění.
  • Nenechte se zlákat nízkou cenou.
Autor

Všestranní a pravdepodobne nenahraditeľní hrdinovia každodenných pisateľských a čitateľských výziev, milujúci rozmanitosť tém. Maximalisti obdivujúci minimalizmus, nadchýnajúci sa interiérovým aj exteriérovým dizajnom a architektúrou.

Napsat komentář